Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Konferencja podsumowująca obchody Jubileuszu 50-lecia Gminy Hrubieszów

W piątek 15 marca w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach odbyła się konferencja podsumowująca obchody Jubileuszu 50-lecia Gminy Hrubieszów. Jej organizatorami byli Wójt i Rada Gminy Hrubieszów przy współpracy z Wydziałem Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie. Konferencja była nie tylko okazją do podsumowania najważniejszych wydarzeń w historii funkcjonowania gminy Hrubieszów, ale również do przyjrzenia się istocie samorządu terytorialnego w szerszym aspekcie i jego perspektywom na przyszłość.

Źródło: https://www.facebook.com/GHrubieszow

Po otwarciu wydarzenia Wójt Gminy Hrubieszów Tomasz Zając przedstawił uczestnikom kwestie związane z rozwojem na przestrzeni lat gminy Hrubieszów w obszarach życia społeczno-gospodarczego.

Konferencję uświetniły również prelekcje wygłoszone przez pracowników Katedry Administracji Publicznej UMCS w Lublinie. A były to: „Inspiracje i wyzwania dla Polski samorządowej” – autorstwa dr hab. Katarzyny Kuć-Czajkowska, oraz „Historia gminy samorządowej” – autorstwa dr Justyny Wasil.

O przeszłości, teraźniejszości i przyszłości gmin w Polsce natomiast rozmawiali uczestnicy panelu dyskusyjnego takim właśnie tytule. Jego uczestnikami byli wspomniana wyżej Katarzyna Kuć-Czajkowska, Przewodnicząca Rady Gminy Hrubieszów Aneta Dąbrowska, Wójt Gminy Hrubieszów Tomasz Zając, oraz były Wójt Gminy Hrubieszów Jan Mołodecki. Całość panelu moderował Sekretarz Gminy Hrubieszów Robert Palichleb.

W czasie, kiedy uczestnicy konferencji podsumowywali działalność Gminy Hrubieszów w ostatnim 50-leciu, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica wcielili się w rolę radnych podczas symulacji sesji rady gminy moderowanej przez członków Naukowego Koła Samorządowców UMCS w Lublinie.

Cześć oficjalna wydarzenia zakończyły wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości.

Konferencję zamknął wspaniały występ teatrzyku Kukiełkowego „Jacy tacy” z Kozodaw pt. „Taka Kraina”. Aktorzy przy wykorzystaniu kukiełek bardzo autentycznie wcielili się w postacie związane z obecnym funkcjonowaniem gminy, a fabuła w pełni odzwierciedlała aktualnie dotyczące jej wydarzenia .

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zechcieli uświetnić Swoją obecnością to wydarzenie


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze