Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Uroczyste otwarcie Niepublicznego Przedszkola Specjalnego "Mamy Siebie"

Uroczyste otwarcie Niepublicznego Przedszkola Specjalnego "Mamy Siebie"

Źródło: https://mamysiebie.pl/23-24-uroczyscie-otwarcie-budynku-na-uchanskiej/?fbclid=IwAR0JBOVpkEBL1Q5alFYxidBIEfUsDTw_hz3AKVfjTFLn2fGYO4N0uHdS7Nw

Uroczyste otwarcie Niepublicznego Przedszkola Specjalnego "Mamy Siebie" 

W dniu 08.03.2024r. odbyło się uroczyste otwarcie budynku, przy ul. Uchańskiej 2 A, przeznaczony dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Mamy Siebie” w Hrubieszowie. Udział w wydarzeniu wzięli burmistrz miasta Hrubieszów Marta Majewska, wicestarosta powiatu hrubieszowskiego Wojciech Sołtysiak, prezes Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” Tomasz Borsukiewicz, Panie z zarządu Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz ich Rodzinom „Mamy Siebie”, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie Katarzyna Lachowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hrubieszowie Ilona Małkowicz, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli, Rada Rodziców Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Mamy Siebie”, przedstawiciele Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hrubieszowie, księża z parafii św. Mikołaja oraz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych obiekt mogli zwiedzić wszyscy pracownicy Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Mamy Siebie”. Natomiast 11.03.2024 nowy budynek przy ul. Uchańskiej 2A zwiedzali rodzice dzieci z Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Mamy Siebie” w Hrubieszowie. Budynek choć nowy i w pełni wyposażony, nie był w stanie pomieścić tak dużej liczby zaproszonych gości, dlatego uroczystości zostały podzielone na kilka spotkań.

Przez wiele miesięcy trwał remont, którego efektem są pomieszczenia w pełni przygotowane do zajęć dydaktyczno - wychowawczych, terapeutycznych i opiekuńczych. W zaadaptowanym budynku nie zabrakło rozwiązań, które mają za zadanie niwelować bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnością. Przedszkole dysponuje dużą salą rekreacyjną, salami do zajęć terapeutycznych: z psychologiem, z logopedą, integracji sensorycznej, hydroterapii, rehabilitacji, ESDM, z wczesnego wspomagania rozwoju. Korytarze, szatnia i dostępne łazienki sprzyjać będą zarówno rozwojowi ruchowemu, jak samodzielności. Ponadto dzięki zgromadzonym środkom udało się zakupić profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny: pionizatory, wózki, siedziska, specjalistyczne krzesełka, a także pomoce do komunikacji alternatywnej, m.in. eyetracker oraz komunikatory, sprzęt multimedialny do każdej z sal.


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze